| Xmantrap a întrebat:

Salut, daca in liceu nu am făcut deloc informatică si vreau sa ma duc la o facultate de IT am șanse sa ma descurc?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa stii matematica foarte multa, nivel "avansat", ca sa poti face fata unei asemenea facultati.

| RxTx a răspuns:

Voi la mine sau la cineva care se pricepe și baga in tine in decurs de 10 zile toată informatică care ai fi invatat-o in liceu
Munca intensivă 6 ore de practica pe zi
4 ore de teorie
Și informatician scot din tine

Te mai iau sonor teren pe la clienți să vezi cum sta treabă și cu lumea reala