| greenbenign a întrebat:

Daca port aparate auditive, voi fi respinsa din start de la academia de politie/academia nationala de informatii?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da, vei fi respins/a! --- vezi punctul 155 din baremele medicale- Hipoacuzie, compensata prin protezare auditiva sau mijloace chirurgicale:http://anp.gov.ro/......a299a2008f

| greenbenign explică (pentru alessia5158):

Chestiunea asta este din 2014. am intrebat o profesoara iar ea mi-a raspuns ca lucrurile s-au schimbat anul acesta... dar inca trebuie sa ma interesez. Multumesc mult, am cautat foaia asta o gramada!

| alessia5158 a răspuns (pentru greenbenign):

Actul normativ din 2014 privind baremele medicale a fost, intr-adevar, modificat in 2015 printr-un alt ordin NUMAI CA, cele 5 modificari nu fac nicio referire la hipoacuzie ci la cu totul alte afectiuni nominalizate in baremul din 2014! ---- vezi cele 5 modificari din barem :http://lege5.ro/......rne-al-min

3 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Da.