| ProSys a întrebat:

Cum e cu angajarea la SRI si cu Academia Naţională de Informaţii "Mihai Viteazul". Am miopie 1.5 si port ochelari. Ar fi vreo problema in trecerea examenului medical?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fie. Asta nu o poti afla decat intreband la SRI ori la Academia de Informatii, ei stiu baremele medicale. Numai bine!

3 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

+/- 1 la dioptrii. Ideal ar fi sa poti vorbi cu o persoana de la Policlinica, insa poti incerca sa suni si in teritoriu pentru confirmare.

| extrahelp a răspuns:

Pentru asa ceva se fac derogari. nu ai de ce sa-ti faci griji din privinta asta.

| Raul4825 a răspuns:

Nu stiu sigur daca ar fi vreo problema in trecerea examenlui medical, insa daca vrei sa scapi de acea miopie, o poti face natural, fara ochelari sau lentile de contact si fara sa te expui la riscurile unei operatii cu laser. Recent am gasit acest videoclip si ma gandesc ca te va ajuta: http://www.youtube.com/watch?v=d2tWDAG6W9A