| Nebunuldemine a întrebat:

Salut,daca sunt functionar public cu statut special pot sa imi fac PFA si sa accesez fonduri europene?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Poti sa infiintezi si un PFA daca detii si alte calificari atestate prin diplome, certificate dar numai in alte domenii de activitate fara nicio legatura directa sau indirecta cu atributiile exercitate ca functionar public potrivit fisei postului. Iata ce se precizeaza Ia art.51 din legea nr.293/2049, "functionarii publici pot exercita functii sau activitati in domeniul didactic, al cercetarii stiintifice, al creatiei literar artistice si in alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt in legatura directa sau indirecta cu atributiile exercitate ca functionar public potrivit fisei postului."(http://anp.gov.ro/......egral.pdf)

1 răspuns:
| Bogdann1107 a răspuns:

Ai voie nu te retine nimic.
Nu stiu insa daca ai voie pfa sau iti trebuie srl.
Bafta