| Segrej a întrebat:

Salut!
Dacă vreau să mă fac profesor de matematica ce ar trebui sa urmez?
Este urgent. Vă mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Facultatea de matematica+ liceul pedagogic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Facultatea de Matematica Informatica, dar sa alegi la ei și modulul psihopedagogic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un liceu cu profil Matematică-Informatică și Facultatea de Matematică.

| danielteodor0 a răspuns:

Liceul nu este absolut necesar sa fie unul pedagogic. Insa trebuie sa urmezi modulul pedagogic de la facultatea la care dai, in cazul tau facultatea de matematica si functie de nivelul modulului poti sa predai la scoala gimnaziala sau liceu.(modulul 1 se face la licenta si modulul 2 se face la master).