Întrebare recomandată | Dinozaurul472 a întrebat:

Salut, din mai 2020 m-am pus sa învăț in fiecare zi câte 3-4 ore pentru Academia de politie, țin sa mentionez ca de atunci pana acum, 7 luni am invatat cu pauza duminica, iar 3 luni fără pauza deloc, rezultatele au apărut, însă simt ca nu mai pot, am un fel de Burnout, îmi scade motivația, puterea de concentrare la grile și simt ca explodez, mi-e foarte greu sa renunț la programul acesta deoarece îmi doresc enorm de mult sa intru la Academie și ma gândesc ca o zi in care nu învăț e o zi pierdută, drept urmare, ma poate ajuta cineva cu un sfat pentru a-mi restabili echilibrul mental?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Felicitari pentru ambitie. Eu zic sa iei o pauza. Ce rost are sa inveti un an nonstop daca la examen nu te poti concentra? Ia-o mai usor, o saptamana stai relaxat / relaxata, nu te gandi la asta si fa ceva ce iti place. Asa nu vei mai simti ca e o obligatie si iti recapeti puterile ca sa te poti concentra la examen. Mult succes la examenul de admitere!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitări pentru ambiția ta! Eu personal ți-aș recomanda ca în timp ce înveți să asculți muzică de meditație pe fundal în genul acesteia: https://www.youtube.com/watch?v=4wtG01ymIjE
Eu personal așa obișnuiesc să fac. În același timp înveți și te și relaxezi. :)

| Dinozaurul472 explică (pentru anonim_4396):

Ascult muzica in timp ce învăț, dar deja nici ea nu ma poate ajuta