| MadalinT00 a întrebat:

Din vara asta vreau sa ma apuc pentru admiterea de la Academia de Politie, dar nu stapanesc foarte bine limba engleza.Pot sa spun ca stiu aproape jumatate din gramatica englezei.Mai e o varianta sa dau la spaniola, dar acolo nu stiu mai nimic, dar testul la spaniola e mult mai usor fata de cel la engleza.Stiu ca se da romana, istorie si o limba straina.Credeti ca daca ma apuc din vara sa fac meditatii la romana, istorie si engleza intr-un an o sa reusesc?

1 răspuns:
| IoanaIonuca a răspuns:

Eu sunt convinsa ca o sa reusesti. Mie intotdeauna istoria mi s-a parut cea mai grea si de aceea nici nu m-am dus la Academie, pentru ca mi se parea un chin sa invat atatia ani si domnitori. Daca stii aproape jumatate din gramatica limbii engleze, esti boss. La romana nici nu-mi fac probleme, la engleza inveti ca e "logic" ca sa zic, istoria o tocesti ca n-ai ce face. Multa bafta iti doresc!