| Luciann11 a întrebat:

Salut, doresc sa dau la școala de agenți de poliție Avram Iancu Oradea frontiera si vreau sa întreb de ce ai putea pica proba medicală. De exemplu eu dacă am o gastrită sau hemoroizi pot pica?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Gastrita si hemoroizii nu sunt boli clasabile. Ai aici baremele medicale pentru toti (MAI, MApN, MJ.): https://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/197793

| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca ai gastrita vei pica cu siguranta, fiindca oamenii bolnavi nu sunt acceptati si asta se va vedea la analizele medicale cerute la inscriere.

Cat despre hemoroizi, aceea apar din cauza mancarurilor nesanatoase si a meselor neregulate. Cu o dietea serioasa si 3 mese regulate pe zi, hemoroizii se pot retrage si problema lor, sa dispara.

| NisipLaMare a răspuns:

De exemplu, nu ai nimic sa inteleg.Atunci esti ok dai bice.