| LEOO1997 a întrebat:

Salut dragi membri ai TPU!
Vreau sa incep prin a va intreba ce facilitati am eu daca iau bacalaureatul ca învaț la un liceu sportiv, si ma gandeam ca de la acest liceu mi s-a spus ca nu ies nimic de la acest liceu.
Eu îmi propusesem să mă duc la Facultatea de Geografie din Bucuresti!
Scuzati-ma ca nu scriu corect gramatical si fara semne de punctuatie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca obtii diploma de bacalaureat poti sa urmezi orice facultate. Nici o facultate nu cere un anumit profil de liceu absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere, astfel ca poti da admitere la Facultatea de geografie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu ai nici o facilitate în plus faţă de alţi elevi care promovează BAC-ul rolling on the floor

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!