| AiEnmaa a întrebat:

Dupa absolvirea studiilor de la scoala postliceala de asistente poti pleca sa lucrezi in strainatate daca vorbesti fluent limba engleza? Sau trebuie sa ai practica (pe langa cea facuta in timpul studiilor) efectuata intr-un spital/cabinet din Romania? Si care ar fi optiunile (tari)? Eu imi doresc foarte mult sa pot pleca in Anglia, doar ca nu stiu exact care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplinesc (fara a sti limba, pentru ca o vorbesc foarte bine) pentru a te angaja acolo sau in oricare alta tara straina. Merci anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Trebuie test de limba oricum, IELTS sau OET, vorbit, citit, scris. Apoi acte, traducere, legalizari, etc. In Irlanda e fara test de engleza.