| alexRE a întrebat:

Este cineva dintre voi angajat la kaufland? Daca da, poate aveți idee care e treaba cu noua tâmpenie implementată de conducere cu privire la scurtarea programului. Filiala noastră nu primește nici o explicație. Mersi.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In nici un caz nu se stie pe TPU, ce se intampla la conducerea Kauflandului!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Din pacate nu iti pot spune exact ce si cum, ca nu lucrez la Kaufland, insa nu cred ca esaloanele superioare sunt obligate sa isi justifice deciziile fata de pulime. Nu iti convine, pleci si cu asta basta. Nu intelege gresit, nu o spun cu aroganta, am fost si eu in pozitia de a mi se reduce plata orara fara nici o discutie/motiv, de obicei daca e sa iti raspunda cineva o sa zica ca e din cauza climatului economic/vinzarilor din ultima perioada, ceva de genul. In cazul vostru, cred ca are ceva de-a face si cu marirea salariului minim. Puteti sa multumiti pesedeului pentru ca vi s-a scurtat programul. Sper ca nu ai votat cu dobitocii astia nenorociti. Si zi mersi ca inca mai ai un job. Multi din industria confectiilor nu se mai pot mindri cu asta.

| dDarrY a răspuns:

Nu