| alexia29 a întrebat:

As vrea sa mi fac un credit ne nevoi personale, sunt angajat temporar, aveti idee daca se poate? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Buna!

In principiu, depinde de banca. Majoritatea cer contract de munca fix. Dar, sunt si situatii in care accepta si temporar. Desigur, conteaza si suma, durata imprumutului, scoring-ul de risc.
Informeaza-te la cateva banci.

O zi buna!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate!
Nici o banca nu acorda credite unuia care nu are contract permanent de munca si minim 12 luni lucrate in aceeasi companie.

| Emi_Ema_1972 a răspuns:

Depinde pe cat timp ai creditul si cat timp lucreziwinking