| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, este cineva pe aici care traieste sau castiga din trading pe forex, merita sa incerc sa invat? Stiu ca este vorba si de riscuri dar in orice business sunt riscuri pana la urma

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Forex nu este usor de invatat, sunt experti care lucreaza cu forex, fiindca se cer cunsotinte avansate in domeniul tranzactiilor internationale.

Ia de citeste aici, ce inseamna tranzactiile FOREX:
https://profitpoint.ro/ce-este-forex

| mODIN a răspuns:

Forex nu e chiar un business, nu produci nici o forma de valoare acolo. Ca tu sa castigi din Forex, altcineva trebuie sa piarda, deci daca abia acum vrei sa incepi, gandeste-te ca cel mai probabil tu vei fi cel care pierde in fata celor care au experienta in trading de genul acesta.

| MistarGoGu a răspuns:

Un fel de " bisnita " mai elevată. Binsnita la costum si cravata! Mizezi pe cresterea / descreșterea unui instrument financiar. M-am " jucat " si eu acu cativa ani pe platforma celor de la xtb.ro cu BANI VIRTUALI! poti încerca atata timp cat nu " joci " banii de chirie, pâine sau facultatea copilului *( daca il ai )

| Florinn007 a răspuns:

Trading se poate face si pe meciuri de fotbal mai nou. Ideal e sa se tranzactioneze in echipa. Mai multe informatii daca doresti la tel 0765344869