| cassdavid285 a întrebat:

Salut! Dragilor vreau să vă spun că am un prieten de al meu care face bani din forex trading ce ziceți merita sa ma ocup și eu, vr sa va întreb ca ce este forex trading

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Forex trading este bursa prin internet.
Daca stii bine si ai experienta si bani multi, atunci ai sanse sa castigi.
In caz contrar ai sanse si mai mari sa pierzi... chiar tot.

| Simpatic a răspuns:

Eu am un prieten care este dealer de droguri, lui ii iese, mie oare mi-ar iesi? eu nu ma bag in asta daca nu am certitudine!
Asa si cu jucatul la "bursa", unii pot altii nu.

Aplica in viata dictonul " nu toate mustele fac miere"

Poti incerca insa pe banii tai, dar fii pregatit sa pierzi!

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba-l pe prietenul tau, care zici ca face bani din Forex, ca-i foarte dificil acest lucru, dar daca el ti-a spus asta, pune-l sa-ti si demonstreze!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Având în vedere că nici nu știi ce înseamnă clar nu merita sa te ocupi și tu.

| johnnny123 a răspuns:

Asta-i chiar tare: "Am un prieten care face bani din asta, ar merita să fac și eu? Și ce este asta?"

Eu zic că cel mai bine ar fi să stai liniștit. Forex-ul nu este un domeniu pentru oameni care habar nu au cu ce se mănâncă.

Dar nu înțeleg de ce nu-l întrebi pe prietenul ăla care "face bani" din asta. Dacă face bani înseamnă că este un mare specialist, nu? Iar dacă are tot 15 ani ca și tine, cu siguranță face o groază de bani și nu minte deloc.

| carevaescu a răspuns:

Adică pariezi pe direcția schimbului valutar. Că sa faci aplici un multiplier. Adica investesti 1000$ si te imprumuti sa zicem 100000$. Daca creste rata de schimb, câștigi diferenta minus un comision. Daca scade pierzi diferența + un comision- iar daca scade mai mult de 1% pierzi toți banii.

Marea majoritate a oamenilor pierd toți banii investiți. Fiecare platforma de trading legitima este obligată prin lege să te avertizeze ca 70-90% din participanți își pierd bani. Stai cuminte

| mont a răspuns:

Odată ce nu te pricepi bine ai peste 70% șanse să pierzi bani nu să faci bani.

| Gamesiasi96 a răspuns:

Am descoperit recent un grup de Telegram dedicat tranzacționării cu aur și sunt impresionat de calitatea analizelor și semnalelor oferite acolo. Este o resursă valoroasă pentru cei interesați de piața aurului. Dacă dorești să te alături și să beneficiezi de aceste informații, te invit să te înscrii astăzi în grup! https://t.me/+r2rkQI3PQaxlOTg0