| anonim_4396 a întrebat:

Este grea facultatea de drept? Si cat de greu se intra in Barou?

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Este foarte grea. Este foarte mult de invatat si trebuie sa ai capacitate sa intelegi si sa interpretezi legi, care oricum prin natura lor sunt greoaie.
In Barou se intra iar foarte greu. Iti trebuie sustinere atat "politica" cat si financiara.
Dar poti face dreptul si sa te faci notar. Faci bani ca pui niste stampile si semnezi documente. Astia fac multi bani pe aproape nici o munca.