| LanguageMaster a întrebat:

Facultatea de drept este o facultate grea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o facultate destul de grea, mai ales daca vrei sa fii un jurist bun si sa urmezi o cariera juridica (judecator, procuror, notar, avocat, etc).
Daca vrei doar o diploma este o facultate medie.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Conteaza si unde o faci si cat interes dai. Daca vrei sa inveti si sa iei note mari la examene atunci aproape orice facultate e grea, dar intr-un sens bun ca stii ca te chinui pentru tine, pentru propria dezvoltare si autodepasire.

| CuriousStuff a răspuns:

Daca vrei doar diploma si ai bani nicio facultate nu e grea. Daca vrei sa si inveti ceva, orice facultate e grea. Depinde de ce vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Andersen2k18 a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva in viata, nici o facultate nu e grea, numai ca trebuie sa muncesti mult pentru a avea experienta.Cum spuneau si alti daca vrei doar o diploma nu ai facut nimic.

| Jimmy_Alin_2000 a răspuns:

Nici o scoala nu este grea atat timp cat ti-o doresti sa o faci, facultate nu e grea, e un fel de experienta noua, cu timpul de vei obisnuii.