| Alex a întrebat:

Am licență în "Autovehicule rutiere" din cadrul Facultății de Inginerie Mecanică, Industrială și Maritimă, Universitatea Ovidius Constanța. Pot să aleg să fiu un inginer tehnolog, un inginer automatist, inginer nave sau un inginer mecanic?
La revedere!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Daca ai facut autovehicule rutiere ai calificare in asta, pentru fiecare din celelalte exista facultati de profil, la fel cum ai facut tu pentru autovehicule. Inginer mecanic s-ar putea, pe automatist mai putin, acum depinde si de angajator, important insa fiind ce stii sa faci cu adevarat. Poti fi inginer automatist, stii ce ai de facut? Incearca sa gasesti un job si pe la reprezentantele auto, chiar si ca dealer, intra pe site-uri, vezi daca au job-uri postate sau trimite CV singur, nu stii de unde sare un iepure happy Si pe la firmele de asigurari poti incerca, la evaluari daune sau ceva similar, tot asa, da cu CV-ul peste tot, pe la firmele de leasing la fel. Succes!