| DA1234 a întrebat:

Exista firme in domeniul IT care au programe de internship sau angajeaza in perioada verii elevi la liceu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma îndoiesc ca pierde timpul vreo firma cu liceeni, nu le iese nimic in final.

| Epickk a răspuns:

Te salut.
In perioada liceului nici o sansa din pacate.
Intership-ul se poate face doar in perioada facultatii dupa primul an.
Sau in cazul in care ai relatii pe undeva, se poate face chiar dupa inscrierea la facultate.

| Anonimegirl20 a răspuns:

Hello, sunt programe de tipul Summer School in Cluj, Timisoara, Oradea și din câte știu se axează pe mai multe domenii (finance, IT, inginerie). Nu știu exact daca s-au terminat înscrierile dar poți încerca.