| Mihaianonimul a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva la ce materii trebuie sa dai ca sa intri la politehnica?
Iti trebuie fizica?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde de profil dar in mare parte da, mate si fizica. daca e vreun profil cu specializare maxima chimie se poate cere chimie in loc de fizica. e o sectie antreprenoriat si managementul afacerilor, acolo nu cred ca se da fizica dar mate se da si probabil a doua materie sa fie economia, ca la ASE.

| sweetrose24 a răspuns:

Buna,asa cum a spus si mixxjim depinde la ce profil vrei, de exemplu eu sunt la arhitectura si am dat din desen tehnic si liber si matematica, sau daca nu vrei sa dai din mate si sti numai desen poti sa dai la design.Dar cel mai bine este sa iti alegi un profil la care vrei si care iti placi si apoi sa reformulezi intrebarea ca sa putem sa te ajutam mai bine.Bafta

| Mihaianonimul explică (pentru sweetrose24):

La Facultatea de Inginerie Electrica sau la Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei la ce se da admiterea?
Te rog spune-mi daca stii sau da-mi un link ca eu eu unul nu prea gasesc pe net.

| sweetrose24 a răspuns:

Buna sincer la aceste ramuri nu stiu la ce se da admitere, dar iti dau un nr de telefon (facultatea de electro tehnica...) 0256-403291, si pentru cea de inginerie electrica incearca pe studentie.ro