| Serban_Skittels_1994 a întrebat:

La Politehnica exista sectia de informatia tehnologiei. Imi poate spune cineva daca se da admitere la fizica. Daca nu la ce se da

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Facultatea de Inginerie Electrica
Facultatea de Energetica
Facultatea de Automatica si Calculatoare
Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei
Facultatea de Inginerie Mecanica si Mecatronica
Facultatea de Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice
Facultatea de Ingineria Sistemelor Biotehnice
Facultatea de Transporturi
Facultatea de Inginerie Aerospatiala
Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor
Facultatea de Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor
Facultatea de Inginerie in Limbi Straine
Facultatea de Stiinte Aplicate
Facultatea de Inginerie Medicala
Facultatea de Antreprenoriat, Ingineria si Managementul Afacerilor

Asta e lista facultăților!

Admiterea se dă la fizică, matematică! Depinde și de facultate la unele nu se cere obligatoriu!
http://www.upb.ro/files/pdf/Admitere-2013/discipline_concurs_2013.pdf

http://www.upb.ro/admitere-licenta.html

| rmd90 a răspuns:

In cazul in care ai nevoie sa te pregatesti pentru admiterea la UPB poti cumpara culegerile de aici: www.culegeriadmitere.ro