| 123456FOREVER a întrebat:

Salut,imi puteti spune ce este un agent imobiliar si ce imi trebuie sa devin agent imobiliar adica am nevoie de note de 10 la matematica -_-? si care este salariul?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ai nevoie de mult tupeu.
si salariul este la comision daca imi aduc bine aminte.

| mixxjim a răspuns:

Nu-ti trebuie note de 10 la mate, trebuie sa cunosti foarte bine orasul unde lucrezi si trebuie sa stii sa vorbesti cu oamenii. Nu strica sa stii si niste engleza sau alta limba, dupa orasul in care iti desfasori activitatea (germana, maghiara, italiana etc.) Salariu nu prea se da, ai comision din vanzarile si inchirierile pe care le faci, deci daca nu faci nimic nu primesti nici macar 1 leu.