| CristianUdrea a întrebat:

In ce domenii pot lucra dupa ce termin facultatea de inginerie medicală din politehnica? Ce șanse am sa imi gasesc de lucru in Romania? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Dupa ce termini facultatea de Inginerie Medicala, poti sa lucrezi fie in imagistica medicala, adica aparatura (gen RMN, tomograf, etc), fie pe proteze si implanturi (adica sa lucrezi intr-o fabrica unde se realizeaza asa ceva), fie in cercetare (sa cercetezi, sa analizezi, sa creeezi noi materiale pentru realizarea unor astfel de proteze/implanturi). Stai linistit ca o sa gasesti de lucru.
Alte informatii poti sa gasesti pe site-urile facultatilor. Bafta!