| anonima529 a întrebat:

Hey! Sunt in clasa a 11-a si nu stiu ce sa aleg intre Facultatea de Inginerie Medicala si cea de Inginerie Electrica.Am cautat cateva informatii pe net si vreau sa stiu sigur: La ce materii se da admitere? Ce materii se studiaza mai departe(se pune accent pe chimie si info la vreuna din ele?). Cum e viata de student acolo? Dupa ce termin facultatea,am sanse sa imi gasesc rapid un loc de munca stabil si platit decent? Mentionez ca sunt o fire ambitioasa si competitiva, care nu da inapoi cand e vorba de invatat. Dau funda. Multumesc anticipat! :*

2 răspunsuri:
| Zimm a răspuns:

Nu iti pot raspunde la multe intrebari pentru ca nu ai precizat de unde esti. Daca vrei sa stii in ce consista examenul de admitere, intra pe site-ul facultatii respective si poti sa aflii mai multe detalii. Cat despre utilitate...eu cred ca ai avea mai multe sanse cu ingineria medicala, nu sunt asa de multi acolo ca la electro si este un domeniu de viitor, medicina avanseaza de la an la an.

| anonima529 explică (pentru Zimm):

Pai intentionez sa studiez in Bucuresti la Universitatea Politehnica si am cautat informatii pe net,dar sunt destul de vagi, si ma gandeam ca poate nu sunt actualizate. Da, am auzit ca ingineria medicala e de viitor, dar cunosc persoane care au gasit mai greu loc de munca, pe forumuri parerile sunt impartite..Eu prefer sa aflu de la cineva care a studiat acolo decat sa caut pe net, ca oricum nu gasesc acolo tot ce ma intereseaza.Multumesc oricum pentru raspuns!