| KindKid17 a întrebat:

In ce domenii se castiga bine? In afara de IT, medicina. Vreau o facultate unde sa nu fie asa mare bataie de cap si sa fie in Iasi. Cine stie si a fost, il rog sa zica happy

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hello.
Fiecare om are anumite puncte forte pe care trebuie sa le foloseasca. Daca nu poti sa inveti IT atunci nu te duci pe IT doar pentru ca sunt salariile mari. Programatori BUNI castiga bine, nu orice programator de 2 lei.

Asa bani poti face in multe feluri dar depinde ce esti dispus sa sacrifici pentru asta. De exemplu poti ca sofer de tir sa castigi chiar mai mult ca un programator dar asta implica si anumite dezavantaje, iti dai seama.

| gabicoo a răspuns:

Mai bine decât munca cinstită: ciordit, cerșit ( nu mă refer la obiceiurile și ocupațiile tradiționale specifice etnicilor cormorani ci la cei care ne conduc )

| Catrice a răspuns (pentru gabicoo):

Ăla nu se numește "ciordit" ca termenul asta e specific etniei, ci "investiție publica în propria persoana" laughing

| Donsavas a răspuns:

Armata,poliție,politica,dreptul. Oricum, este de munca intelectuală in toate!
Vezi si agronomia, se caută mai nou.

| Plato a răspuns:

Pai bani multi si batai de cap putine... cam greut.
Ofiter in Armata/ Politie, Senator, Deputat, Profesor, Psiholog, vezi astea.

| KindKid17 explică (pentru Plato):

La politie m-am gandit.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu zic ca si pe facultate de inginerie sa castiga bine.happy cei de la politehnica nu se pot plange.Dar banuiesc ca si in Iasi exista o facultate stil Politehnica, tot cu facultati pe profil de inginerie.

| Ionut58282856 a răspuns:

EU invat informatica pe wellcode.ro, Singura faza è ca se inviata in mai mult timp si exista multe lo uri libere a zis unul care Lucreza la Google. Eu invat de acasa si fir mele vor de at oameni care sa isi faca treaba. Faza e ca e totul logic si nu e cum e la phihologie, la phihologie, dupa mine, sunt Cele mai mari batai de cap pe front cu sa IA intre dinti ca oameni i nu sunt logici. Deastea cand scriu fara cratima tot poti citi. Vezi o luna pe wellcode.ro la moduli gratis, e mai rapid decat la scoala. E usor doar ca exista anumite probleme care la prima vedere nu ai explicatii la Ele, depinde de fiecare. Iti trebuie si matematica, e faina informatica. De exemplu acum eu ce scriu e salvata intr-o variabila (un loc numit cum a dupa anumite reguli de scriere intr.-un limbaj anime) si dupa e setat sa apara ca raspuns. Nu stiu daca chiar asa dar Asa cred Desi asta e Clara, e plictisit are, nu are nimic special si de gandit in ea iar daca te vei angaja o sa Iti puna multe intrebari faine. Cica sofer è bine sau inginer. In informatica la Google cica salariile sunt mari. Am vazut un artiocol, am vazut si un video cu unul si mi se pare tare informatica Desi e ca in muzica rap underground. Nu imiti si faci cum vrei si creative pe dime, pe versuri, adica sa zici si Ceva dar si sa o zici special si vine de la sine la un moment dat. Aproape la fel si in informatica, ai infirmatiile dar probleme le sunt mai de gandit. La fel ca in muzica underground care nu se da la televizor, diferenta e de bani

| IoanWild a răspuns:

Salut! Faci un curs de sudor si iti asiguri un venit mult peste orice meserie. In strainatate se plateste mega foarte bine iar cand termini programul de lucru poti desfasura activitati individuale. Ai asigurat in mana de la 2000 de euro in sus daca mergi pe cunostinte sau pe barba ta. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru IoanWild):

In IT ai peste 2000 de euro in mana la noi in tara, in afara nu mai zic.
In afara 2000 de euro sunt o nimic toata.