| andrei733 a întrebat:

Salut.In curand este ziua mamei si nu am sufiecienti bani sa ii cumpar un cadou.Mai am nevoie de inca 50 de lei.Cum as putea sa fac rost de 50 de lei?

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Împrumută-te la taică-tu sau la bunici, mergi cu colindu şi restitui suma, dacă respectivii o mai acceptă. Baftă!

| RainOfColors a răspuns:

Ca tot suntem in perioada sarbatorilor de iarna, ai putea merge la colindat, poate cu cativa prieteni.
Succes! Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge cu colindul, dar depinde cati ani ai. laughing
poti imprumuta de la cineva sau poti pune un pariu pe 50 lei daca nu ai alta varianta. laughing
N-am alte idei.

| NoOne18 a răspuns:

La colindat sau vinde vechituri.

| EmiiLoveYou a răspuns:

Cum au zis si ceilalti poti merge la colindat.
Daca esti mai mare, poti sa ajuti oameni sa dea zapada. Daca iti dau cate 10 lei, te duci de 5 ori si ai facut banii.

| YoungHomie a răspuns:

Munceste ca banii nu cad din cer la noi in taralaughing

| Adry123456789 a răspuns:

Du-te la colindat.

| Neymar96 a răspuns:

Vinde si tu ceva un telefon; sau imprumuta la un prieten

| Chirodea03 a răspuns:

Icearca sa vinzi ceva sau imprumuta.

| fetiza a răspuns:

Incearca sa te imprumuti la cineva sau vinde ceva vechituri sau pun bani cu frati tai sai cumparati ceva cu totii

| andrei733 explică (pentru fetiza):

Sunt singur la parintilaughing