| Personna a întrebat:

In momentul asta sunt la Automatica si Calculatoare, UPB, Ingineria Sistemelor, anul 3. Am 5 restante de pe anii precedenti, iar acest an, datorita pandemiei, probabil imi va aduce alte 6-7 restante, deoarece profesorii s-au gandit sa ne dea mult mai mult de lucru.
De asemenea, simt ca tot ce fac nu-mi place absolut deloc si nu imi va folosi pe viitor si anume: Semnale si Sisteme, Teoria Sistemelor Automate, Ingineria Reglarii Automate etc. Toate materiile de programare mi-au placut mult si le-am trecut usor. Dar nu credeam ca va deveni asa, sa fac numai materii ce tin de fizica, cu o singura materie anul asta de programare (Microprocesoare).
Dorind sa fiu programator si revizuind oferta de studii a IESC, din cadrul Universitatii Transilvania, sectia Tehnologia Informatiei, am aflat ca acolo se fac si se pune accent pe materii de software si programare.
Ma indoiesc ca pot trece in anul 4 in sesiunea asta si la restante in vara. Si probabil cat ma voi mai chinui cu ACS, as putea foarte bine sa termin acolo. Banuiesc ca nu va fi mai grea ca IS-ul de la ACS, avand in vedere si faptul ca vreau programare, nu automatizare si sisteme.
Ce credeti? Ar merita sa fac schimbarea asta si sa ma transfer la IESC de la Universitatea Transilvania?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Ar merita sa fac schimbarea asta"

nimeni nu știe mai bine ca tine ce poți și ce vrei și ce-ți place. așadar stai de vorbă cu tine și decideți tu și ego-ul tău, nu noi