| Claudiu0545 a întrebat:

Salut, in urma cu un an am incercat sa intru la scoala de politie de la Câmpina insa am fost declarat inapt la fisa medicala, mai exact la testul oftalmologic cu planșele isihara. In momentnul acela cand am fost testat nu am reușit sa recunosc nici un numar de pe acele planșe si mi s-a pus diagnosticul de discromat total. Recent am intrat din întâmplare pe un asemenea test si spre surprinderea mea am recunoscut aproape toate numerele cu exceptia numarului 73 pe care il confundam cu 15. Intrebarea mea este daca are rost sa incerc din nou in 2020 cand o sa fie următoarea perioadă de înscrieri? Gen ei avandu-ma deja in baza lor de date si stiind ca sunt discromat.

1 răspuns:
| OctavianSps a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat, poti repeta experienta dar pe de alta parte plansile acelea pe care le au ei pot fi diferite fata de testul pe care ai intrat tu. Ei merg pe premisa ca fiind discromat nu poti sa te vindeci intr-un an mai ales ca te au in baza de date. Poate fi o sansa de 50% dar nu te descuraja, eu zic sa incerci dar sa nu regreti costurile drumului si inscrierii. Succes happy