| ChristianT a întrebat:

Salut.Inca de mic am vrut sa ma fac inginer auto.Defapt as vrea sa ma angajez la o firma foarte mare de masini si sa creez masini.Am vrea sa stiu care sunt cele mai bune facultati din lume la acest domeiu.Va multumesc anticipat

1 răspuns:
| lumeamea a răspuns:

RWTH International Academy, Aachen University în Germania, Aachen cu Master of Science (MSc) in Automotive Engineering
(inginerie auto)

2Institutul Tehnologic din California (cu 31 de câştigători ai premiului Nobel.)

3.
Facultatea de Inginerie în Limbi Straine (FILS ) este o scoala de ingineri care functioneaza în cadrul Universitatii POLITEHNICA din Bucuresti, în care învatamântul se desfasoara integral în 3 limbi de circulatie internationala: Engleza, Franceza si Germana.

4.Massachusetts Institute of Technology