| flipino a întrebat:

Intebare pentru cei care au lucrat/lucreaza la Mega : postul de lucrator comercial include ca responsabilitate si datul cu mopul/matura? Am vazut persoane responsabile strict cu asta imbracate diferit.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

• sa indeplinesti corect sarcinile specifice fiecarui post;
• sa cunosti si sa promovezi produsele marca proprie;
• sa dai dovada de amabilitate si promptitudine in relatia cu clientii;
• sa contribui la asigurarea unei imagini placute a magazinului;
• sa oferi suport colegilor, atunci cand este necesar;
• sa asiguri ordinea si curatenia spatiului tau de lucru.

https://www.mega-image.ro/cariere/magazine/personal-magazin-industriilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu ce-ai vrea sa faci?
Sau ce crezi tu ca implica acest job de lucrator comercial?

Bagi marfa la raft, verifici termene, speli frigiderele la iaurturi, in fiecare zi, dai cu mopu. Mai stai si la receptie la marfa cand vine, sa o pui pe caprarii acolo in spate, mai tragi de o liza la paleti.
Peste tot e munca.

| Gabriel_Ianis_2000 a răspuns:

Mama mea lucreaza acolo si hai sa iti spum cam cum sta treaba.
Trebuie sa porti niste blugi albastrii, fara rupturi sau ceva.(Adica sa fii decenta)
Faci de toate(cari marfa din depozit, stai la casa, speli geamul la mezeluri etc)
Daca esti fata si nu sunt barbati care sa cara marfa o sa te puna pe tine si o sa fie mai greu dar daca esti baiat o sa fie mai ok dar cari multe marfuri.

| Iulian_Costyn_1997 a răspuns:

Eu am lucrat si iti spun din propria experieta ca e cel mai de cct job. Si da, faci detoate. Nu iti recomand, o sa regreti, e multa munca fizica si esti tratat ca un sclav. Crede-ma!