| GabitzuHr98 a întrebat:

As vrea sa dau la scoala de politie din Cluj si nu stiu care e ramura principala, adica pe ce se bazeaza ( penitenciare, jandarmi, frontiera...). Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ramura principala este: politia. Jandarmii au alta scoala ca si scoala de politie de frontiera si cea de politie de penitenciare. Nu coincid.
STRUCTURA CATEDRELOR:
CATEDRA DE PREGĂTIRE POLIŢIENEASCĂ;
CATEDRA DE PREGĂTIRE JURIDICĂ ŞI CRIMINALISTICĂ;
CATEDRA DE ŞTIINŢE SOCIO-UMANE, LIMBI STRĂINE ŞI INFORMATICĂ.
Mai multe explicatii pe site-ul lor: http://www.scoalapolcj.ro/index.htm

| FanCorsa a răspuns:

Cred ca ar trebui mai intai sa te masori sa ai inaltimea minima pentru care esti acceptat. Bafta