| alina101 a întrebat:

As vrea sa urmez Academia de politie, pe sectiunea de drept. Stiu ca studentii trebuie sa invete sa practice diferite lupte (box, carate) dar nu stiu daca se aplica si celor care isi aleg dreptul sau doar celor care isi aleg sectiunea de jandarmi, politie etc. Prefer raspunsuri din partea cunoscatorilor. MULTUMESC!

1 răspuns:
| NOC a răspuns:

Exista ore de autoaparare pe care toti studentii trebuie sa le faca. La jandarmi se pune mai mult accent pe pregatirea militara decat la alte arme, in rest, toata lumea invata aceleasi lucrururi din acest punct de vedere.