| razvancoman1 a întrebat:

La ce facultati poti sa intri daca termini la profilul STIINTE SOCIALE?
Dau funda !

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra la orice facultate, nu are importanta profilul liceului, importanta este doar diploma de bacalaureat. Sigur ca este bine sa mergi la o facultate cu acelasi profil - drept, sociologie, etc fiindca te ajuta putin studiile liceale si nu ai stiinte exacte. Numai bine!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra la orice facultate, nu are importanta profilul liceului, importanta este doar diploma de bacalaureat. Sigur ca este bine sa mergi la o facultate cu acelasi profil - drept, sociologie, etc, fiindca te ajuta putin studiile liceale si nu ai stiinte exacte. Numai bine!

| laptopnews a răspuns:

La orice facultate care iti place! Daca vrei mai aproape de domeniu... Psihologie, Sociologie, Jurnalism, Litere, Limbi straine... sunt multe facultati conexe profilului. Succes!

| razvancoman1 explică:

Pot merge si la facultatea de Educatie Fizica si Sport?