| anonim_4396 a întrebat:

La ce profil sa intru Mate-Info sau la Stiinte Sociale?
Cu Mate-Info as vrea sa intru la o facultate de Informatica si dupa sa continui cu Developer, etc., dar mi-e frica de Mate si Chimie...adica nu la note ca nu ma intereseaza notele, doar sa intru in BAC si sa iau o medie peste 8, 50. La Bio nu am probleme chiar ma pricep destul de bine...
Iar cu Stiinte Sociale m-ar avantaja o medie promisa la BAC destul de mare, crescandu-ma destul de mult Geografia, Istoria... Ce cariera pot sa imi fac cu acest profil?
Si Stiinte ale Naturii as progresa as vrea sa devin Medic Veterinar, iubesc animalele, in special cainii, dar nu stiu ce sa zic.

Dau funda celui ce m-a ajutat cel mai mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa te gandesti foarte bine si sa iei tu decizia.Informeaza-te si documenteaza-te bine apoi ia decizia care crezi ca ti se potriveste mai bine.Nu te lasa influentat de nimeni.S-ar putea sa regreti.

2 răspunsuri:
| Ionut621 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns. Cred ca aleg Stiinte Sociale, am vorbit cu ai mei de multe ori pe aceasta tema si acelasi raspuns am primit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ionut621):

Sa nu ai încredere niciodată 100℅ in prieteni sau tovarăși. Daca nu te pricepi la fel de bine la oameni că mine, nu o să-ți dai seama ca o parte dintre ei ți-ar face rău doar ca sa le meargă lor bine.