| Tera a întrebat:

La liceu eu m-am inscris la mate-info desi eu vroiam la stiinte sociale, dar nu avem medie destul de mare ca sa intru la stiinte sociale asa ca as vrea sa ma transfer la stiinte sociale la acelasi liceu. Intrebarea mea este cand ma pot transfera dupa primul semestru sau pot si mai devreme.

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Poti sa te transferi, daca mai sunt locuri, din prima zi de liceu. am avut o colega care era in aceeasi situatie ca si tine. Dar mai bine este sa te duci la sectretariatul liceului si sa intrebi exact in ce perioada se poate face trasnferul!

Bafta!

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Doar dupa primul semestru potii...si eu vreau sa ma transfer.

| bianca9422 a răspuns:

Buna!
ma amuz pentru ca aceeasi chestie am patit-o si eu dar nu imi pare rau...
si eu am zis ca ma transfer dar m-am obisnuit cu colegii cu profesorii si nu m-am mai transferat.

in orice caz, sa revenim la intrebarea ta.
cel mai devreme te poti transfera dupa primul semestru doar daca iti schimbi domiciliul(dar nici asa pentru ca tu te vei transfera in acelasi liceu)
daca era de la un liceu la altul trebuia sa dovedesti cu acte ca respectivul liceu e mai aproape de domiciliul tau.

asa ca te vei putea transfera in clasa a 10-a
vei sustine diferente(examene) la mai multe materii...
intereseaza-te la secretariatul liceului tau pentru ca trebuie sa depui si niste cereri.

mult succes!