| xZer0x a întrebat:

Salut, la inceput, la facultatea de informatica e de ajuns sa cunosc doar materia predata in clasele 9-12, sau e nevoie si de ceva in plus?

2 răspunsuri:
| Robert186 a răspuns:

În mare parte materia e foarte asemănătoare si nu trebuie să ști decât câteva chestii noi sper ca te-am ajutat

| GoStar a răspuns:

Eu sunt la Telecomunicatii si fac programare si informatica aplicata.
Practic te ia undeva de la 0, doar ca in 1-2 cursuri faci toata materia de liceu.
Restul e ceva nou, ce tine mai mult de facultate, ce nu ai facut tu pana atunci.
Dar aici depinde si de profesori, nu toti sunt la fel, fiecare-si face programa dupa bunul plac.
Normal, daca stii ceva in plus e in folosul tau.