| tanasaiosif a întrebat:

Salut,la profilul finanțe bănci ASE București, cum e admiterea? Adica prin baza de dosar sau cu examen? Și dacă e cu examen la
Ce se da? Va mulțumesc! Funda! P.S nu prea am găsit pe internet!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se da examen de admitere la ASE.
Iti trebuie un eseu motivational care se noteaza cu admis sau respins, daca e respins nu mai ai sanse sa intri (respins se da in cazul in care scrii numai prostii in el sau il copiezi de pe undeva).
Apoi se face admiterea pe baza mediei de la bac. Intra pe site-ul lor si gasesti toate informatiile de care ai nevoie, nu ai cum sa nu gasesti ghidul de admirere pe site, adica cel din 2017 ca pentru 2018 inca nu a aparut.