| SkullDrawer a întrebat:

Salut la toti! Am si eu o problema am o chitara electrica mai veche si n-am mai folosito de ceva timp si as dori sa cant dar tind cont ca nu mai am mufa de la ea unde se baga cablul am loat niste boxe mai vechi si le-a scos o mufa acum cand le-am conectat cand cant nu merge si daca bat cu mana in doze se aude bum bum bumhappy.Ce as putea face dar nu vreau sa dau bani pe niste doze noi.Dau Fundita celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Să le luăm pe rând : la chitară ai nevoie de mufă jack mamă de 6, 3 mm - mono. De acolo pleci cu cablu jack tată de 6, 3 la fel mono la capătul de la chitară şi cu mufa corespunzătoare staţiei folosite la amplificare.
Staţia cu boxă sau boxa activă trebuie să aibă intrare de chitară sau microfon pentru a putea amplifica semnalul de la doze.