| gygel_9094 a întrebat:

Salut, lucrez la o firmă de înghețată ca agent comercial, șofer / livrator.
Am 3 ani si 5 luni la această firmă.
Din luna Noiembrie si pana in luna Februarie lucrez 3 zile pe săptămână.
Celelalte 2 zile le socotește că fiind concediu de odihnă.
Problemă este că eu vreau 5 zile lucrătoare în luna August ca sa merg si eu la mare cu familia, iar patronul de la secția unde lucrez nu vrea sa imi acorde aceste zile deoarece, zice ca este in mijlocul sezonului de înghețată si clientii vor rămâne fără marfă.
Eu am vorbit cu toții clienții ca sa ii aprovizioneaz cu marfă ca sa ajunga pana revin din concediu.
Dar patronul nu este de acord.
Ce pot sa fac, deoarece sunt in pasul de a demisiona sa pot sa ma duc 5 zile la mare...
Si chiar asta cred ca o sa fac.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Concediul de odihna nu se poate acorda pe bucatele de 1-2 zile.
Conform Coodul Muncii art.149 alin.5:
"In cazul in care programarea concediilor se face fractionat, angajatorul este obligat sa stabileasca programarea astfel incat fiecare salariat sa efectueze intr-un an calendaristic cel putin 10 zile lucratoare de concediu neintrerupt."

Deci. pune-i in vedere Patronului aceasta prevedere, iar in caz de neconformare te poti adresa chiar si ITM.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagi demisia firme sant cacalau care cauta muncitori

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mai așteaptă pana la anul, acum e posibil sa ramai si fara serviciu si fara mare. Virusul este la cârma in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei vacanță pe litoral, în plină pandemie. Ce logic gândești și tu.