| Zardy a întrebat:

Salut! M-am decis deja ce cariera vreau sa urmez in viata. Imi place foarte mult tehnologia si vreau sa urmez FULL STACK DEVELOPER dar am niste dubii...Cum poti deveni mai exact un full stack developer? Ce facultate trebuie sa fac pentru asta si ce specializate (daca trebuie)? Ce licenta trebuie sa am? Cam cat de repede poti deveni? Daca stiti raspunsul va rog sa imi spuneti. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E curios cum stii ce cariera vrei dar nu stii ce inseamna.
Dar hai sa iti raspund la intrebari totusi:

1. Devii full stack developer invatand programare.

2. Pentru domeniul programarii ai doua optiuni mari si late in materie de facultate, facultatea de informatica daca te pasioneaza strict partea de software sau automatica si calculatoare daca vrei sa mai inveti una alta si despre partea de hardware.

3. Nu ai nevoie in sine de nicio licenta. Niciun angajator nu pune accent pe asa ceva, daca stii meserie nici nu conteaza daca ai sau nu facultate.

4. Tine fix de tine asta, cat de repede si de bine poti invata, dar ai nevoie macar de 1 an de studii intense sa zici ca ai idee cu ce se mananca programarea