| Ioana12345678910 a întrebat:

Buna,TPU! Va rog sa-mi spuneti si mie ce facultate trebuie sa urmez si care sunt pasi pentru a deveni avocat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa urmezi o facultate de drept, sa obtii diploma de licenta, sa reusesti la examenul de intrare in barou, sa faci un stagiu pe langa un avocat definitiv si sa reusesti la examenul de definitivat.

| Ioana12345678910 explică (pentru Ioandelasal):

Si atunci cand trebuie sa faci un stagiu langa un avocat trebuie sa ii dai bani?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ioana12345678910):

In mod normal si legal n-ar trebui, dar cred ca sunt unii care cer bani pentru a lua in stagiu.

| Ioana12345678910 explică (pentru Ioandelasal):

Ok mersi de raspuns

4 răspunsuri:
| Alexuta921 a răspuns:

Facultate de Drept apoi trebuie sa te inscrii intr-un Barou.