| Alin14Alin14 a întrebat:

Salut
Ma pasioneaza armele,armata,trupele speciale (SEAL), etc...
As vrea sa stiu 3 lucruri:
-Ce studii trebuie urmate pt a ma putea inrola in seal sau puscasi marini?
-Trupele SEAL exista doar in strainatate?
-Ma pot inrola in SEAL sau la puscasi marini in Romania?
Stiu ca am doar 14 ani dar de mic ma pasioneaza chestiile astea si cand voi fi mai mare vreau sa stiu ce am de facut.
Mersi! happy

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la Liceul Militar, iar de acolo poti fi recrutat, fie de armata, fie de SEAL, SIAS sau alte departamente ale MAI sau MApN. Daca acum treci in clasa a 8-a ai mare noroc, caci va trebui sa dai niste probe, daca nu ma insel, sa iti faci controale medicale sa vada daca esti apt din punct de vedere psihic si fizic. Daca acum ai trecut in clasa a 9-a, nu stiu daca poti sau nu sa mai mergi la Liceul Militar. Oricum, sa ai multa bafta! Nu renunta niciodata la visul tau!