| Scherimuvi a întrebat:

Termin Liceul si vrea sa ma duc la trupele speciale. Trebuie sa fac armata?, si daca nu unde trebuie sa ma duc si in ce domeniu pentru a ajunge in trupele speciale. Nu vreau sa fiu trimis in strainatate, vreau sa stau in tara si sa intervin cand e pericol adevarat ceva de genu

Răspuns Câştigător
| Mariuuss a răspuns:

Salut, si eu am aceleasi planuri pe viitor, dar pentru trupele speciale e greu, trebuie sa urmezi mai intai o scoala de politie ( academia sau la campina ) de acolo nu iesi direct in trupele speciale, vei iesi ofiter de politie si va trebuie sa ai cativa ani de experienta ca politist rutier si dupa accea te poti inrola in trupele speciale, e mult de munca, mult de invatat, un serviciu greu. dar ca intodeauna " efortul este rasplatit".