| George0010 a întrebat:

Salut, ma pot angaja in armata daca am facut scoala profesionala sau imi trebuie bacul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti angaja ca SGP, pentru aceasta angajare conditia de studii este de cel putin 10 clase.

| George0010 explică (pentru Ioandelasal):

Se face o scolarizare presupun?
sunt si platit? daca fac scolarizare sau ceva de genul

| Ioandelasal a răspuns (pentru George0010):

Se face instructie militara si esti platit.

| George0010 explică (pentru Ioandelasal):

Dar nu se fac ore ca la școala se face doar instrucție?

| siriusblack98 a răspuns (pentru George0010):

Esti platit cu minimul pe economie din cate stiu la joburile de jos. Iar ca slujba poate ce sa zic sa te bage soldat, ca acolo nu ai nevoie de BAC. Sau poate ai noroc si te pune paznic sau sofer, dar pe posturile astea se intra pe pile in 99% din timp.

| Ioandelasal a răspuns (pentru George0010):

Se face si ceva teorie, dar in principal instructie.

| Anonimus107 a răspuns:

Nu merita sa faci armata