| drea97 a întrebat:

Salut! O intrebare pentru fetele care au dat la scoala de politie!
In legatura cu examinarea medicala, sunt picate fetele care au ovarele polichistice?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai pe o parte esti apta pe alta nu.
Alte afecţiuni ginecologice sau obstetricale : Aptă/Inaptă la aprecierea şi pe răspunderea medicilor examinatori/ comisiilor/ comisiilor de expertiză medico-militară, după caz.

d) hiperprolactinemii de etiologie
neprecizată cu manifestări clinice
(ginecomastie, galactoree, displazie
mamară, ovare polichistice, tulburări de
ciclu menstrual) : Inapt Inapt

https://www.academiadepolitie.com/......n_2023.pdf
Pagina 22 si 47.

Esti in limite normale cu prolactina?
Urmezi tratament pentru ovarele polichistice?
Banuiesc ca esti adolescenta si oricum ai ciclu neregulat,

| drea97 explică (pentru alina2k18):

Salutare. Nu sunt adolescenta, am 26 de ani. Analizele imi sunt ok. Momentan iau anticonceptionale. Din ce m-am interesat, nu se face control ginecologic. Am cunostinta cu aceeasi problema si este politista. Nu stiu ce sa mai cred.

| drea97 explică (pentru drea97):

Banuiesc ca daca prolactina iasa mare, atunci esti picat.

| alina2k18 a răspuns (pentru drea97):

E ok atunci.
Oricum sunt medici care considera chisturi formatiunile >3mm.
Tot ce e sub nu incadreaza la chisturi si nu dau tratament.
Control ginecologic nu face dar tu o sa prezinti ce tratamente iei si pentru ce.
Stai linistita nu o sa fii eliminata pentru asta.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sigur, te cauta politistu si sa vada daca esti virgina, ca de nu ești, pa, gata nu mai ai voie sa dai de permis laughing Mai aveti intrebari de asta timpite? Ba, oare de pe unde apăreți, unde ati stat ascunsi pana acu, de nu va stiut nici pamintu?
Era bun sa ramaneti acolo in continuare, ce bine mai era laughing

| Furnicuta000 a răspuns (pentru relian):

Desteptule, daca ti s-a pus diagnosticul asta sau iei tratament pentru asta apare in fisa ta medicala si e normal sa intrebe pentru ca boala asta da diferite simptome. Aia de la comisie te dau afara si pentru motive mai stupide decat boala asta. Mai bine sterge-ti comentariul si dispari ca esti pus numai pe mistouri