| PascuBogdan a întrebat:

In ce consta examinarea medicala si psihologica pentru scolile de agenti de politie?

1 răspuns:
| danieltulcea84 a răspuns:

Cea medicală este la medicul generalist sau de familie pe care scrie ca ești apt sau nu cu sănătatea pentru școala de poliție, iar cea psihologică presupune aplicarea în scris, posibil și oral a unor teste și probleme psihologice care testează o anumita înclinație psihopatologica spre o anumita boala psihică (schizofrenie paranoia, tulburări de comportament, bipolaritate, etc) e un barem