| dragosbogdan001 a întrebat:

Pe ce materii trebuie sa te axezi, daca vrei sa urmezi medicina? Si la ce liceu ar trebui sa te duci?

4 răspunsuri:
| GabrielXD354 a răspuns:

Biologie si chimie.Multi spun ca ai nevoie de liceu de stiințe ale naturii, dar eu am ajuns la concluzia ca nu contează. Indiferent daca esti la stiințe sau la filologie tot trebuie sa faci pregătire suplimentară pentru admitere.Eu sunt la filologie si voi da la medicina!

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Cel mai mult trebuie sa te axezi pe Biologie si Chimie, si cel mai recomandat liceu (daca vrei sa urmezi medicina) este Bio-Chimie...

| huamatematica a răspuns:

Ar trebui sa te axezi pe biologie si chimie, zic eu. Cat despre liceu, nu prea cred ca mai conteaza la ce liceu mergi, dar ar fi bine sa fie unul foarte bun pe bio-chimie.

| Eca12 a răspuns:

Bio-chimie. La științe ale naturii. Nu contează renumele liceului, contează să te duci la acest profil și să înveți.