| Meli2314 a întrebat:

Ca sa te faci notar, ce profil si ce materii trebuie sa urmezi la liceu? Funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este indicat un profil de stiinte sociale sau filologie, dar nu conteaza asa mult, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere la o facultate de drept.
Dupa obtinerea licentei mai ai de invatat, de facut un stagiu de 2 ani si de reusit la doua examene.
Pentru detalii te sfatuiesc sa citesti Legea nr.36/1995, republicata in 2014.

| Printesa10TM a răspuns:

Si dupa liceu faci 3 ani la facultatea de drept