| Justusee34 a întrebat:

Salut.
Pentru a fi admis la scoala de Politie de Frontiera (in afara de Bac), ce imi trebuie pentru subofiteri(agenti de politie) si ce imi trebuie la Ofiteri?

Cati ani fac la Subofiteri si Ofiteri?

Si care ar fi salariul de inceput (pura curiozitate) si pana la cat se poate ajunge si cum?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Toate raspunsurile le gasesti, orientativ, in Admiterea 2019, pe site-urile oficiale ale scolii de agenti de politie pentru frontiera si Academiei de Politie Bucuresti.
Cat priveste salariul il gasesti in legea-cadru nr.153/2017, privind salarizarea personalului platit din fonduri publice, cu md. si compl. ulterioare, o poti vedea si aici:
http://www.euroavocatura.ro/......ri_publice