| VortexLuz a întrebat:

Pentru a intra în Poliția Militară, exceptând faptul că trebuie să ai bac-ul și alte chestii, contează dacă în liceu n-ai avut media la purtare 10? Gen dacă ai 9. Adică na, din cauza unei medii să nu poti intra acolo?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O conditie obligatorie pentru scolile militare este sa fi avut media generala la purtare a anilor de liceu de cel putin 8. Nu conteaza o medie semestriala sau anuala ci doar media generala.

| sierra1 a răspuns:

Eu nu am auzit de un asemenea criteriu nicăieri. Undeva totuși apare dar să fie peste 7. Deci NO PROBLEM

| Cristea468 a răspuns:

Da contează, gândeştete că îi vorba de poliție normal că trebuie să ai medie bună.