| criştiyan a întrebat:

Stiti cumva daca la academia tehnica militara din Bucuresti conteaza media la purtare din generala sau liceu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media la purtare nu este una dintre conditiile cerute pentru inscriere.
Detalii privind admiterea 2014 ai aici: http://mta.ro/admitere/documente/metodologie_admitere_2014.pdf

| criştiyan explică (pentru Ioandelasal):

Trebuie cumva sa nu fie sub 8?

| Ioandelasal a răspuns (pentru criştiyan):

Daca ai citit conditiile de admitere trebuia sa observi ca nu pomeneste nicaieri de media la purtare.

| criştiyan explică (pentru Ioandelasal):

Pai da dar cere foaia matricola si acolo apare media...

| Ioandelasal a răspuns (pentru criştiyan):

Daca in conditiile de admitere nu este prevazuta o anumita medie la purtare atunci nu are importanta ca se cere foaia matricola.